Preskočiť na obsah

December

Zverejnené 18.12.2015.

Mesiac december sa v MŠ niesol v znamení očakávania z príchodu Vianoc. Bol plný nových, radostných zážitkov a prekvapení.
4. decembra sme v MŠ privítali Mikuláša aj so svojím pomocníkom anjelikom. Deti odmenili balíčkami a my ich peknými pesničkami.
Spoločne s deťmi sme zhotovili vianočnú výzdobu, naučili sa nové piesne, básne a vianočné vinšovačky, ktorými chceme potešiť svojich najbližších na vianočnej besiedke. Súčasťou príprav bolo aj pečenie medovníkov. V tomto roku sme pre rodičov pripravili malú vianočnú výstavu. Všetky vianočné ozdoby a dekoračné predmety sme zhotovili v rámci popoludňajšej tvorivej dielne. Chceme zvlášť podakovať pani Monike Kačmárovej, ktorá aktívne prispela k realizácii tejto aktivity. Veríme, že v spolupráci budeme aj naďalej pokračovať. 
Spoločne sme počítali dni, ktoré nás delili od príchodu Vianoc. Pomáhali sme si pritom adventným kalendárom, ktorý mal pre nás na každý deň pripravenú inú úlohu. Ak sme ju splnili, neminula nás malá sladká odmena.
V spolupráci so ZŠ Lukov sme zorganizovali posedenie pri stromčeku, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch základnej školy. Jeho súčasťou bol kultúrny program plný piesní, kolied, vianočných vinšovačiek. Deti si odnášali zážitok nilelen z kultúrneho programu, ale aj z návštevy  školy a stretnutia s ,,veľkými školákmi“.
Na záver zaznela Tichá noc a želanie radostne prežitých Vianoc.