Preskočiť na obsah

Deň detí

Zverejnené 6.6.2024.

Hip hip hurá! Nech žijú všetky deti sveta! Tretí máj bol pre všetkých žiakov našej školy výnimočným dňom. Spoločne sme oslávili Medzinárodný deň detí, ktorý sa na Slovensku oslavuje od roku 1952. V úvode nášho programu sa nám prihovorila riaditeľka našej školy, popriala nám veľa úspechov v disciplínach a aby sme boli každý deň takí šťastní a veselí ako v tento deň. Perfektná nálada nás sprevádzala počas celého dňa, prialo nám počasie a pre žiakov bol pripravený bohatý program.

V prvej časti nášho dňa si pani učiteľky pre žiakov pripravili prezentáciu o mlieku a mliečnych výrobkoch. Žiaci sa dozvedeli o dôležitosti pitia mlieka, čo sú nutričné hodnoty, prečo je vápnik dôležitý pre ich kosti a zúbky. V didaktických náučných hrách sa žiaci dozvedeli o cicavcoch, z ktorých majú ľudia úžitok v podobe mlieka, syra, jogurtov, tvarohu, bryndze a podobných výrobkov. Najviac sa žiakom páčilo, keď si mohli podojiť imaginárnu kravu a ochutnať rôzne mliečne výrobky. Sladkou bodkou bola ručne vyrobená jablková zmrzlina. Pochutili si na nej nie len žiaci ale aj pani učiteľky. V závere sa žiaci dozvedeli o veľkých mliekarenských závodoch, ako je napríklad Karička v Michalovciach, Rajo v Bratislave, Sabi v Sabinove a iné. Tieto závody následne žiaci určovali aj na mape. Týmito pestrými aktivitami sme si zároveň pripomenuli Medzinárodný deň mlieka, ktorý sa tradične oslavuje 21. mája. Podstatou tohto dňa je zvýšiť povedomie detí v školách o význame pitia mlieka a upozorniť ich na jeho benefity pre zdravý rast a vývoj v období detstva a dospievania.

Po splnených aktivitách v triede sa žiaci presunuli na školské ihrisko, kde ich čakali športové súťaže s diskotékou. Žiaci súťažili v skupinách aj samostatne, najzábavnejšie pre nich boli skok vo vreci, ľudský fúrik, prenášanie vajíčka, súťaže so šatkami, hádzanie obručí na tyč a podobné disciplíny. Mottom tohto dňa bolo: ,,Nikdy nešetrime láskou, pozornosťou, úsmevom, máme tú moc dať deťom do života jeden veľký dar – ŠŤASTNÉ SPOMIENKY.“