Preskočiť na obsah

Marec – mesiac knihy

Zverejnené 3.3.2016.

Pri príležitosti mesiaca venovaného knihám sme si pripravili podujatie, ktorého cieľom bolo vzbudiť záujem o knihy, časopisy a hlavne čítanie prostredníctvom rôznych aktivít. V prezentácii sme si zopakovali postup pri výrobe knihy od stromov v lese až po samotný predaj v kníhkupectvách. Pripomenuli sme si aj šíriteľa slovenskej a českej knihy Mateja Hrebendu, na ktorého počesť sa mesiac marec oslavuje ako mesiac na podporu trvalého záujmu o knihy.

Školské kolo v umeleckom prednese

Dňa 3. 3. 2016 sme na našej škole organizovali súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy „Hviezdoslavov Kubín“, do ktorého sa zapojili všetci žiaci našej školy okrem žiakov 1. ročníka.

Vyhodnotenie súťaže 2. – 4. ročníka:

 • poézia:
  1. miesto – B. M. Rakáš
  2. miesto – P. Čechová
  3. miesto – L. Bendík
 • próza:
  1. miesto – neudelené
  2. miesto – B. Rakášová
  3. miesto – A. Cingeľová, Z. Majorošová

Žiak B. M. Rakáš, ktorý sa umiestnil na 1. mieste, postúpil do obvodového kola na ZŠ Malcov, kde získal 3. miesto.