Preskočiť na obsah

Svetový deň mlieka

Zverejnené 3.10.2016.

Svetový deň mlieka v školách, ktorý tento rok pripadol na 28. 9. 2016sme si na našej škole pripomenuli dňa 3. 10. 2016. V tento deň sme zorganizovali „mliečnu akciu“ a jeho vyvrcholením bola ochutnávka čokoládového pudingu. Na začiatok sme si vysvetlili celý postup prípravy. Žiaci sa aktívne zapájali, pomáhali s otváraním pudingového prášku, ako aj s miešaním samotného pudingu. Puding sme naservírovali do mištičiek, ozdobili piškótami a nechali chladiť. Medzitým sme si pozreli krátku prezentáciu o mliečnych výrobkoch i video – príspevok o pozitívnych účinkoch kozieho mlieka. Akciou nás sprevádzal maskot tohto dňa – kravička vyrobená z kartónu. Žiaci potom pre kravičku vybrali meno, nazvali ju Milka. Z papiera jej vyrobili zvonček a náušnice, zo silónových pančúch uplietli chvost. Všetko sme spoločne Milke pripevnili. Vyskúšali si aj dojenie na gumenej rukavici, ktorá nám poslúžila ako vemeno. Na záver sa žiaci už pustili do samotnej konzumácie vychladeného pudingu, z ktorého mali azda najväčšiu radosť.