Preskočiť na obsah

Svetový deň mlieka

Zverejnené 26.9.2018.

Pri príležitosti svetového dňa mlieka sme na našej škole pre žiakov zrealizovali Deň mlieka, ktorý sa uskutočnil 26.09.2018. V úvode sme pre žiakov mali pripravenú prezentáciu o mlieku a mliečnych výrobkoch, povedali sme si ktoré zvieratá nám dávajú mlieko a rozprávali sme sa o tom, aké je mlieko a výrobky z mlieka prospešné pre naše zdravie, a práve preto by sme ho mali konzumovať každý deň.  Pre žiakov sme pripravili ochutnávku troch druhov mlieka, a to kravského, ovčieho a kozieho a tiež sme mali prichystané aj iné mliečne výrobky (syry, bryndzu, tvaroh, jogurty, kyslú smotanu, kakao).  Žiaci si sami vybrali čo chcú ochutnať a následne mali uhádnuť, aký druh mlieka alebo mliečneho výrobku ochutnali, a ich úlohou bolo povedať, ktoré zviera nám dané mlieko dáva. Pre lepšiu predstavivosť sme pre žiakov pripravili makety zvierat, ktoré boli umiestnené pred žiakmi. Pri ďalšej ochutnávke výrobkov sme žiakom zaviazali oči šatkou a vybrali sme produkt, ktorý sme im dali ochutnať. Následne si žiaci názorne vyskúšali dojenie ovce, kravy a kozy. Na záver sme pripravili jahodový mliečny koktail, ktorý sme rozdali všetkým žiakom.