Preskočiť na obsah

Svetový deň mlieka na našej škole

Zverejnené 25.9.2017.

Svetový deň mlieka v školách sme tohto roku oslávili 25. 9. 2017. V krátkej prezentácii sme si oživili informácie o prospešných látkach obsiahnutých v mlieku. Nasledoval interaktívny kvíz, kde sa žiakom v odpovediach veľmi darilo. Ďalej sme pre žiakov pripravili malú ochutnávku mliečnych výrobkov. Vybrali sme dvojice, jeden zo žiakov mal zaviazané oči. Druhý vybral z ponuky mliečnych výrobkov (jogurt, acidofilné mlieko, kakao, syrček, mlieko a pod.) niečo na ochutnanie a ponúkol spolužiaka so zaviazanými očami. Ten mal hádať, o čo ide. Trietiaci a štvrtáci pracovali aj s pracovnými listami, prváci mali vyfarbiť omaľovánku kravičky. Druháci vymaľovali plagát a nalepili naň ukážky rôznych mliečnych výrobkov. Túto „mliečnu akciu“ sme zavŕšili mliečnymi koktejlmi, pri príprave ktorých pomáhali aj žiaci.