Preskočiť na obsah

Vianočná besiedka

Zverejnené 22.12.2017.

Na posledný školský deň pred vianočnými prázdninami netrpezlivo čakali  žiaci našej školy.  Vedeli totižto, že tento deň bude pre nich pekným a príjemným spestrením predvianočnej nálady, a prekvapenie, ktoré ich čakalo iba pridávalo na tejto sviatočnej atmosfére. V krásne ozdobenej triede, pripomínajúcej zimnú krajinu, predviedli to, čo sa naučili. Piesne, básne, koledy, tance a poučné príbehy zaznievali z úst žiakov pred  zrakmi ich spolužiakov, detí z materskej školy, učiteľmi a rodičmi. Odmenou pre všetkých  bolo pohostenie sladkými medovníkmi a osviežujúcim punčom. Nasledovalo prekvapenie v podobe množstva darčekov, hračiek, hier a kolobežiek, ktoré nám priniesol Ježiško. Vyvrcholením vianočného posedenia bola výroba darčekov pre mamku, ocka alebo niekoho blízkeho. Navštívila nás p. Monika Kačmárová, ktorá žiakom ukázala a spoločne s nimi urobila krásny náramok z guličiek. Žiaci boli nadšení a boli radi, pretože si urobili  darček, ktorým na Vianoce potešia niekoho blízkeho. Vianočná besiedka sa skončila a žiaci s prianím krásnych a veselých Vianoc odchádzali domov.

Príjemné a ničím nerušené Vianoce a šťastný Nový rok 2017 Vám praje Základná škola Lukov.