Preskočiť na obsah

Vianočná besiedka spojená s príchodom mikuláša V Lukove

Zverejnené 8.12.2023.

Aj tento rok do našej obce zavítal Mikuláš. V podvečerných hodinách v piatok 8. decembra sa obyvatelia obce, detičky, rodičia a starí rodičia zišli pri kulturnom dome. Po príhovore p. starostky spoločne s Mikulášom rozsvietili vianočný stromček. Deti materskej školky a žiaci základnej školy, si za pomoci ich učiteliek, pripravili krásny program. Ich básničky, vianočné piesne potešili nie len rodičov ale aj mikuláša. Príjemným a veselým kultúrnym zážitkom bolo pre všetkých vystúpenie speváckej skupiny Lukovčanka. Mikulášovi sa Vianočná besiedka veľmi páčila a pred tým než sa s nami rozlúčil, všetky detičky obdaroval mikulášskym balíčkom. Po programe, boli pripravené tvorivé dielne a každá šikovná žienka si mohla vyrobiť vlastnú vianočnú ikebanu. Pripravené bolo aj pohostenie, teplý čaj a sladké šišky, všetci si tiež pochutnali na výbornej kapustnici, o ktorú sa postarali naši dôchodcovia. Ďakujeme, že sme takto príjemne a hlavne spoločne strávili v našej obci tento predvianočný, adventný čas.