Preskočiť na obsah

Deň úsmevu – usmievajte sa…

Zverejnené 6.10.2017.

Svetový deň úsmevu (World Smile Day) sa oslavuje prvý októbrový piatok už od roku 1999. Iniciátorom bol Harvey Richard Ball, ktorý v roku 1963 vytvoril „smajlíka“, symbol šťastia a dobrej vôle. Tento deň je určený na dobré skutky, dobrú náladu a na pochopenie sily úsmevu, ktorý robí naše dni krajšími. Tohto roku sme ho oslávili aj na našej škole. Začali sme prezentáciou o dôležitosti úsmevu a vylúštili tajničku. Potom sme hrali hru „Smajlíci“. V tejto hre mali žiaci na čele nalepenú nálepku „smajlíka“. Ich úlohou bolo bez rozprávania vytvoriť dvojice. Zahrali sme si aj hru „Čarovné zrkadlo“. Tu sme si vyzvali dvojicu žiakov, aby sa postavila čelom k sebe. Jeden z nich bol čarovné zrkadlo. Úlohou druhého bolo povedať: „Zrkadielko, povedz že mi, čo cítim.“  Potom predviedol mimikou a pohybom celého tela  svoj citový stav. Čarovné zrkadlo hádalo ako sa ten pred zrkadlom cíti. Mladší žiaci si zahrali hru „Cudzia planéta“. Ich úlohou bolo pohybovať sa po planéte a s kým sa stretli tvárou v tvár, usmiať sa na neho. Na záver si žiaci vyrobili veselého „smajlíka“, ktorým sme si vyzdobili chodbu našej školy.